Arbejdsglæde to słowo pochodzące z języka duńskiego. Oznacza „bycie szczęśliwym w pracy”. 

Okazuje się, że nie ma ono polskiego odpowiednika. Przypadek? Niestety nie. Na szczęście ta sytuacja powoli się zmienia. Pojawiają się firmy takie jak MOVO, które każdego dnia udowadniają, że można pracować lżej i... efektywniej. A przy tym osiągać spektakularne sukcesy. Nie ukrywamy, że intensywnie czerpiemy z bogactwa skandynawskiego stylu życia. Dlatego przychodząc do nas, szybko zauważysz trzy elementy zdecydowanie odróżniające nas od konkurencyjnych firm z branży IT.

Arbejdsglæde
Hygge
Lagom

Po pierwsze - arbejdsglæde, czyli zupełnie inne, typowo duńskie spojrzenie na pracę. W największym skrócie: pracujemy tyle ile potrzeba, by projekt zakończył się sukcesem. Wyczerpanie z przepracowania? Nabijanie nadgodzin? Nie znamy tych pojęć. Liczy się przede wszystkim efektywność i pasja, które pojawiają się tam, gdzie występują mądre zarządzanie zespołem i ekscytujące projekty.

Po drugie - hygge, które pozwala nam na celebrowanie codziennych małych radości w gronie ludzi, z którymi dogadujemy się bez słów. Hygge to sympatyczne drobiazgi, które wpływają na poczucie szczęścia i spełnienia. Zgodnie z tą filozofią zaaranżowana jest także przestrzeń miejsca pracy. Dzięki temu każdy członek ekipy może czuć się u nas swobodnie jak w domu.

I po trzecie lagom, czyli szukanie równowagi między pracą a życiem. To brak dress code i wszystkiego, co krępuje i ogranicza. No i imprezy firmowe, bo odstresowany pracownik jest na wagę złota ;)

Wszystkie te elementy sprawiają, że praca u nas jest przyjemnym spędzaniem czasu w gronie przyjaciół. Zresztą, wystarczy rzucić okiem na nasze wartości, by dojść do takiego samego wniosku:

Ludzie przede wszystkim
Przede wszystkim ludzie
Ludzie tworzą firmę
Firma to ludzie
Współpraca i relacje
Czy mówiliśmy już, że ludzie są najważniejsi?